Monitorowanie wykorzystania procesora przez serwery wirtualne

Oferowane przez nas serwery wirtualne współdzielą między sobą zasoby systemowe serwerów fizycznych. W trosce o wysoką jakość usług musimy stale monitorować wykorzystywane przez użytkowników serwery baz danych i CPU serwerów dedykowanych, aby nie dopuścić do sytuacji, w której jeden serwer wirtualny paraliżuje pracę innych serwerów umieszczonych na tej samej maszynie fizycznej. Do tej pory monitoring informował nas o kontach przekraczających przyznane limity, ale system ten jest dostępny również dla klientów.

Jeśli Państwa serwer w ciągu ostatnich 24 godzin przekroczył przydzielony danemu pakietowi hostingowemu maksymalny czas pracy CPU, to ok. północy zostanie wygenerowane ostrzeżenie na email z informacją o obecnym obciążeniu oraz prośbą o podjęcie odpowiednich kroków. We wiadomości będzie znajdować się również odnośnik do strony, na której można sprawdzić dokładnie na wykresie jak wykorzystywany był serwer w ostatnich 24h (z podziałem na MySQL i procesy PHP, CGI i inne).

Monitoring wykorzystania CPU jest zgodny z pkt. 6 regulaminu usług.Copyright 2011. Hostpark.pl , wszelkie prawa zastrzeżone - Redkorn Regulamin usług | Kontakt